Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 5933090



*

nr 593 3090


WATERCOLOUR

signed, Olofsborg, Finland, 18x37,


signerad, Olofsborg, Finland, 18x37


Estimate:

100

Sold:

SEK 1100

Auction date:

Monday August 10 2009
at 19:57:31


  • Bid history
Time Bidder Bid
9/8 21:53:24 1      200 kr
9/8 22:31:20 2      450 kr
10/8 13:19:12 3      300 kr
10/8 13:20:15 3      400 kr
10/8 13:20:59 3      500 kr
10/8 15:08:00 2      750 kr
10/8 15:23:12 3      600 kr
10/8 15:24:03 3      700 kr
10/8 15:25:51 3      800 kr
10/8 16:28:45 2      1.000 kr
10/8 19:52:31 4      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa europeisk finland norden nordeuropa nordisk olofsborg vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr